Öğretmen Diyarı

İl MEM\'e 40 Şube 7 İlçe Müdürü

Şanlıurfa’da, 7 ilçenin Milli Eğitim Müdürlüklerinde geçici görevlendirilmeler yapıldı. 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararnamesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevlendirilmeler yapıldı. Buna göre Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Halil Tekyıldız, Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Ahmet Kılıç, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Ahmet Demir, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mehmet Fatih Hampolat, Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mahmut Demirbilek ve Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mehmet Yeşiltaş geçici olarak görevlendirildi. Harran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ise Ali Tavacı yeniden görevlendirildi. Torba yasadan çıkan kanun tasarısı ile Bakanlık, bazı görevlere kadrolu atamalar yapmayacak artık. Bakanlık kararı ile görevlendirilen İlçe Milli Eğitim Müdürleri geçici görev yapacak.

 

40 Şube Müdürü Göreve Başladı

 

Yeni yönetmeliğe göre eğitim uzmanı unvanı alan yöneticiler de görevlerine başladı. Edinilen bilgiye göre 12 İlçe ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerine toplam 40 Şube Müdürü atandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 4, Hilvan’a 1, Akçakale’ye 3, Bozova ile Halfeti’ye 2’şer, Ceylanpınar, Suruç, Siverek, Harran ve Viranşehir’e 3’er, Haliliye ile Eyyübiye’ye 5’er Şube Müdürü atandı.

 

Öğretmen İhtiyacı 10 bini Geçecek

 

Şanlıurfa, Bakanlığın aldığı karar doğrultusunda zorunlu eğitim bölgesi kapsamına alındı. Daha önce zorunlu görev bölgesi kapsamında olmaması öğretmen açığı sorununa neden oluyordu. Yeni karara göre Şanlıurfa genelinde en az zorunlu hizmet süresi 3 yıla çıktı. Yani 3 yılı tamamlayamayan bir öğretmen özel durumlar dışında tayin isteme hakkına sahip olamayacak. Bu durumun öğretmen açığı sorununu büyük oranda gidermesi bekleniyor. Şanlıurfa genelinde şu an 6 binden fazla öğretmen açığı bulunuyor. Bu sayının yeni yapılan dersliklerle 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 10 bini geçmesi bekleniyor.

 

Kaynak :www.sanliurfa.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim