Öğretmen Diyarı

İl meb de rotasyon hilesi

Madem Uygulanmayacaktı Rotasyonu Neden Yaptınız

 

 

 

Geçen sene rotasyonun ertelenmesinden sonra 2014 yılında şube müdürlerine rotasyon uygulama takvimi başlamış, tercihler alınmış daha sonra bu alınan başvurular iptal edilerek tercihler yeniden alınmış  yapılan tercihler sonucunda puan üstünlüğüne göre yerleştirmeler yapılmış, yerleşmeyenler ve tercihte bulunmayan şube müdürlerinin ise re’sen atamaları yapılmıştı.

 

 

Ataması yapılanlardan yerlerini beğenmeyenler ilişklerini kesmemek için hastaneler akın etmiş uzun süreli heyet raporları almaya başlamış, bunun üzerine bakanlık raporlu olmanın tebligata engel olmadığını ataması yapılanların ilişklerinin hemen kesilmesi gerektiğini milli eğitim müdürlüklerine bildirmişti. Bunun üzerine ilgili müdür veya şube müdürleri kurumlarında ayrılışlarını gerçekleştirmişti. Uygulama mercilerine sesleniyorum, madem hülle yoluyla bu yöntemi delecektiniz peki  rotasyonu neden yaptınız?

 

 

 

Vekaleten Atama Olacaksa Adıyamanda  kimse yok mu?

 

 

 

Adıyaman’da elde edilen bazı bilgiler doğrultusunda  şube müdürlüğü rotasyonun delinerek tayinler oldu. siyasi irade münhal bulunan ve vekaleten yürütülen şube müdürlüğü kadrosuna yine vekaleten şube müdürü atayacaksa bu şube müdürü/leri neden tekrar getiriliyor.

 

 

Aldığımız bilgilere göre il dışından bazı kişilerin rotasyon uygulamasını delmesi ve tayini, ataması yapılan bir yerden iptal ettirerek veya vekaleten kendi istediği yere yaptırması oldukca düşündürücüdür.

 
ogretmenler.biz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim