Öğretmen Diyarı

İl İçi Yer Yer Değiştirme Takvimi - MEB Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Takvimi ve Başvuruları ne zaman başlayacak ?
 İl İçi Yer Yer Değiştirme Takvimi 2016 - MEB Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Takvimi ve Başvuruları ne zaman başlayacak ?

2016 Öğretmen İl İçi Atama Başvuruları 20 Mayıs tarihinde başlıyor. Öğretmnlerimiz Mebbis üzerinden 40 tercih yaparak il içi atama başvurusu yapabilcektir.

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemleri başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu takvime göre, Öğretmenlerin aile birliği, sağlık ve can güvenliği  gibi mazeretlerinden dolayı yer değiştirmeleri için birinci aşama başvuruları 20- 26 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır.

 

İL İÇİ ATAMALARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Başvuruların alınması: 20-26 Mayıs

Atamaların yapılması: 06 Haziran

İlişik kesme işlemleri: 17 Haziran

İl içi atama başvuruları, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden yapılabilecektir.

 

İL İÇİ ATAMA MEBBİS GİRİŞ ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ ATAMALARDA BİLMESİ GEREKENLER

Öğretmenler mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir. Başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir. Ancak, 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenmeyecektir. Bu kapsamda 40'tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır. Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri halinde aylıksız izin kullanabilecektir 

Kaynak:
 http://www.personelmebhaber.net/atamalar/il-ici-yer-yedegistirme-2016-meb-ogretmenlerin-il-ici-yer-degistirme-takvimi-ve-basvurulari-h28753.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hy 2 yıl önce

i̇stanbul'daki okulların norm kadrolarına nerden ulaşabiliriz?

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim