Öğretmen Diyarı

İl içi tercih yapacaklara önemli duyuru

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme süreci başladı.  Sitemize gelen bir çok yorumda  tüm  eğitim kurumlarının sisteme yansıtılmış olduğundan il  İl Memler tarafından açıklanan  ihtiyaç listesinde ki  eğitim kurumlarının hangi amaçla kullanılacağı yönünde iletiler almaktayız.

 

12 ‐16 Mayis 2014 tarihleri arasında başvurusu yapılacak olan İl içi isteğe bağlı yer değiştirmelerinde geçerli olacak eğitim kurumlarının ihtiyaç listeleri bilgi amaçlı olarak yayımlanaktadır. Halk Eğitim Merkezleri hariç tüm eğitim kurumları sisteme yansıtılmış olduğundan ,  Aynı il içi atama döneminde ihtiyaç olmayan eğitim kurumundan başka eğitim kurumuna  atanan öğretmen olur ise başvuru yapan öğretmenin bu eğitim kurumuna ataması yapılacaktır. Boşalmadığı takdirde bu tercihine atanamayacaktır.Öğretmenler istemeleri halinde ihtiyaç olmayan eğitim kurumlarınıda tercih edebilecektir. Bu yüzden  tercih yapacak öğretmenlere il memler tarafından açıklanan ihtiyaç listelerindeki  okulları  inceleyip  bu doğrultuda tercih yapmaları daha sağlıklı olacağı için  tercih yapacak öğretmenlerin  il içi  ihtiyaç  listelerinin açıklanmasını beklemeden tercih yapmamalarını öneriyoruz.

 

Bu doğrultuda  İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin Öğretmenlerin yanlış tercihlerde bulunmaması   için bir an önce ihtiyaç bulunan okulların listelerinini açıklaması  gerekiyor.

 

 

 

 İl Milli Eğitim Müdürlüklerince açıklanan ihtiyaç  listelerini incelemek  için tıklayınız

Abdullah KARADAŞ

Mebpersonel.com/Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol