Öğretmen Diyarı

İl İçi Kapıya Dayandı !

MEB İl Millî Eğitim Müdürlüklerine 28 Haziran tarihinde gönderdiği e-posta ile 05 Temmuz 2013 tarihinde sonuçlanacak norm kadro güncellemelerinden sonra il içi yer değiştirme sürecinin başlayacağını duyurmuştur.


Yine, 28 Haziran tarihinde e-Katılım Modülü üzerinden eğitimcilerin görüşüne açtığı 2013 yılı öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirmelerine ilişkin duyuru taslağında; Duyuru yapılması 2 Temmuz 2013, Başvuruların kabulü ve onay süreci 8-12 Temmuz 2013 olarak belirtilmiştir.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün 15/05/2013 tarih ve ''Yer Değiştirmeler'' konulu yayımladığı yazıda;

''İlköğretim okullarında görev yapan öğretmenler dönüştürme sonucunda oluşturulan ve ilişkilendirildikleri ilkokula ya da ortaokula alanları dikkate alınarak öncelikle atanacaklardır.'' hükmü yer almasına rağmen;

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden bir kısmı hala bu konuda mesafe kaydetmemiştir. Yaprak kımıldamayan müdürlüklerdeki, yetkilerini kullanıp sorumluluklarını yerine getirmeyen yöneticiler, bir an önce bulundukları makamın gereğini yerine getirmek zorundadırlar. Bugün itibariyle önümüzde tam olarak beş iş günü kalmıştır. İl içi atama süreci başlamadan önce mutlaka dönüşen okulların öğretmenleri ilişkilendirildikleri okullara atamalarının yapılması gerekmektedir. Bu yapılmadığı takdirde tam bir kaos ortamı oluşacaktır. Mağdur olan eğitimciler mahkemelere koşacaktır. Mahkeme dönüşü yeniden değerlendirme, yeniden atama, devletin zarara uğratılması ve mutsuz eğitimci ortaya çıkaracaktır. Sendikalar bu işin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacaktır. Sorşturmalar, yargılanmalar, duruşmalar. İl içinin gelişini bilmek için müneccim olmaya gerek yok.

Önümüzdeki bu beş günlük sürenin en iyi şekilde değerlendirilerek oluşacak mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi gerekmektedir.

A. Rasim Asker
Şube Bşk.


mebpersoneli.com.tr

Anahtar Kelimeler:
il içi kapıya dayandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim