Öğretmen Diyarı

İl içi, İl Dışı Atamalarda Rötar Devam Ediyor..
Bu yıl atamalar rötarlı başladı, rötarlı gidiyor. 

İl içi, il dışı derken Milli Eğitim Müdürlüğünün biri ''İl dışı yer değiştirme başvuruları sonucuna göre ataması yapılan öğretmenlerden eşleri eş özrü başvurusu yapacak olanların 31.07.2013 saat 12.00 ye kadar ilişik kesmeleri gerekmektedir. Bayram tatili nedeniyle maaşlar bu ay erken yapılacağından 31.07.2013 tarihine kadar ilişik kesmeyen öğretmenlerimiz 15.08.2013 tarihinden sonra ilişik kesebileceklerdir. İlgili öğretmenlerimizin maduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirleri almaları rica olunur.'' demektedir. 

Bir başka Milli Eğitim Müdürlüğü ise '' Ramazan bayramı nedeniyle 2013 Ağustos ayı maaş ödemeleri avans olarak erken ödeneceğinden 30.07.2013 tarihinden 12.08.2013 tarihine kadar il içi ve il dışı ataması yapılan öğretmenlerin ilişiklerinin KESİLMEMESİ hususunda, gereğini önemle rica ederim.'' demektedir. 

Müdürlükler açısından bakıldığında haklı oldukları tarafı göz ardı etmemek gerekir. Öğretmenlerin ortaya çıkan mağduriyetini de unutmamak gerekiyor. Ataması yapılan öğretmen tatilde, öğretmen memleketinde. Dönecek, iş ve işlemlerini tamamlayacak. Ayrılacak, yeni görev yerinde başlayacak. Maaşların avans olarak erken ödemesi de gündeme gelince, ortaya içinden zor çıkılacak bir durum oluştu. 

Sadece bu olsa neyse, özür durumundan başvuru yapacak olanlar görevlerine başlamak zorundalar. Yani ellerini çabuk tutmak zorundalar. Yoksa sıkıntı geliyorum diyor. 

Bundan sonra bu konularda karar alan, uygulamaya koyan yetkililerin işlemlerin gecikmesine ve öğretmenlerin mağduriyetine meydan vermeyecek tedbirleri almalarını bekliyorum.

Rasim Asker
 
personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim