Öğretmen Diyarı

İL İÇİ ATAMADA ÖĞRETMENLERE NÖBET ZORUNLULUĞU !!

Bakanlık tüm illere gönderdiği bu yazıda açıkca 4 Ağustos tarihine kadar iş ve işlenleri bitirin diyor ama bu gün ayın 5 i oldu ve hala 10-15 il açıklaya bildi ! Ne hikmetse il içi il dışı ilk atama özür grubu tayinlerinde bakanlık bir tarih veriyor ama o tarihe HİÇ uyulmuyor. Keşke bakanlık 4 ü yerine 6 sı dese ve işi garantiye alsa da on binlerce öğretmeni bilgisayar başında nöbet tutturmasa çok hoş olmaz mı? Ama öğretmenler alışık nöbet tutmaya ! haftada iki gün tutuyorlar ne olur birde tayinlerini öğrenmek için tutsalar!

Milli Eğitim Bakanlığı mutlaka ama mutlaka bu işe bir el atmalı. Verdiği zaman dilimi içerisinde iş ve işlemleri bitirmeli 900 bin civarı personele sahip bir bakanlığın güvenilirliğini personeline sorgulatmamalı.Sadece personeli olsa iyi  öğretmenlerle muhatap olan tüm paydaşlar hocam ne oldu sizin tayin işi hala açıklanmadımı daha çok beklersiniz sohbetlerine dönmemeli! Atamalar konusunda sosyal medyada yazılan yorumları okuyunca Bakanlığın mutlaka bir güven tazelemesi gerektiği görülüyor. Bir öğretmen okuluna bir saat geç kalsa emin olun idarecisini ikna edememişse uyarıyı alır! Bir öğretmen hizmet içi için ilinin dışındaki bir ile bir gün geç gitse savunması istenir daha bunun gibi bir çok örnek verile bilir ama bunu Bakanlık veya Valilik yapınca mutlaka geçerli bir nedeni vardır.

 

Hani bir söz vardır ya Ben bardağı kırınca Sakarsın işte derler önüne bak derler Annem kırınca Nazar vardır iyi ki kırılmış olur, Babam kırınca Kim koydu bu bardağı buraya olur.

 

Artık öğretmenlerimze nöbet tutturmayalım 50-60 bin öğretmenimiz sonuçları bekliyor kimisi tatile çıkacak kimisi tatilden dönecek kimisi ev tutacak kimisi ev taşıyacak hadi bunları geçtik insanların beynini oldu mu olmadı mı ile meşgul etmeyelim  öğretmenler tatilde yılın yorgunluğunu atmaya çalışıyor.

 

 

Memiş KILIÇ

 

 

 

https://twitter.com/memkilic

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim