Öğretmen Diyarı

İl Dışı Tayinlerde 31 Aralık Esas Alınmalıdır

MEB Yaz Dönemi İl Dışı Tayinlerinde 31 Aralık Esas Alınmalıdır... İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuru süreci tamamlandı. Atamalar, 20-21 Mayıs 2014 tarihlerinde sonuçlandırılacak. Ataması yapılanların ilişikleri dönem bitiminden itibaren kesilecek.

 

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları da 16-20 Haziran 2014 tarihlerinde alınacak ve atamalar 24-26 Haziran tarihlerinde yapılacak. Yaz dönemi özür durumuna bağlı yer değiştirmeleri için 1. aşama başvuruları, 4-8 Ağustos 2014 tarihleri arasında alınacak ve 19-20 Ağustos'ta atamalar yapılacak. 

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2013 yılı yer değiştirme döneminde "Öğretmenlerin yer değiştirme sürelerinin hesaplanmasında bu yıl 31 Aralık esas alınacak" demişti. Biz de bu tarihin mevzuatta yer alması gerektiğini ve tüm yaz dönemi yer değiştirmelerinde esas alınması gerektiğini belirtmiştik.

 

Özellikle 2010 yılında yaşanan KPSS olayları ve atamaların Aralık ayına sarkması, bu dönemde atanan öğretmenlerin her yıl mağdur olması anlamına gelmişti. Bu mağduriyetin önlenmesi adına, 31 Aralık tarihi her yer değiştirme döneminde esas alınmalı; bu mağduriyetlerin önüne geçilmelidir.

 

Sitemize de gelen talepler arasında da şu anda 31 Aralık tarihinin esas alınması ilk sırada yer almaktadır. MEB'den kılavuz yayınlarken bu talepleri ve mağduriyetleri dikkate almasını; 31 Aralık tarihini bu yer değiştirme dönemi dahil olmak üzere bundan sonraki dönemlerde de esas almasını Mebpersonel.com olarak öğretmenlerimiz adına talep ediyoruz...

 

 

İLKER ÖZTÜRK / MEBPERSONEL.COM - ÖZEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim