Öğretmen Diyarı

İl Dışı Atama Adaletsizliği Artık Bitsin

Haziran ayında il içi ve il dışı öğretmen yer değiştirmeleri mevcut normlara göre yapılmıştı. Yeni kayıt olacak öğrenciler normlara dahil edilemediği için çok kısıtlı sayıda öğretmen yer değiştirmişti. Hatta sınıf öğretmenleri, Sosyal Bilgiler, Beden Eğitimi, Teknoloji ve Tasarım gibi bazı branşlar yer değiştiremedi desek yalan olmaz. Şimdi norm kadrolar yeniden güncellendi. Ortaokul ve liselerde yeni kayıtlardan ve okul dönüşümlerinden dolayı çok sayıda öğretmen normu oluştu.
Gelelim asıl meseleye. İl dışı atama isteğinde bulunup, yeterli norm oluşmadığı için yer değiştiremeyen on binlerce öğretmen, İl içi atama için yeniden verilen hakkın kendileri için de verilmesini istemektedir. Bu onların en doğal hakkıdır. Aksi halde adalet duygusu zedelenecektir. İl içi atamalar yapıldı. Özür gurubu ataması da yapılacak. Hemen arkasından il dışı atamalar da yapılmalıdır. Bu yapılırken de İl Milli Eğitim Müdürlükleri, açık bulunana normları saklamamalı tamamını ilan etmelidirler.

İl dışı atama bekleyen on binlerce öğretmen, il içi atamaya verilen  2. hakkın kendilerine verilmemesi nedeniyle infial içindeler ve adalet duygusu incinmiş durumda.
Öğretmene değer verdiğini her platformda dile getiren sayın bakanımızın bu feryadı duymasını ve gereğini yapmasını arz ediyoruz.

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol