Öğretmen Diyarı

İl dışı atama (2016) - Başvuruları başlıyor! Tayin başvurusu nasıl yapılır?

ÖĞRETMEN İL DIŞI ATAMA VE TAYİN BAŞVURULARI BAŞLIYOR
Öğretmenlerin iller arası zorunlu tayin başvuruları başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan atama ve tayin takvimine göre, 2016 Öğretmen il dışı tayin başvuruları 16 Haziran tarihinde başlıyor. 6 gün sürecek olan başvurular 22 Haziran tarihinde sona erecek. Haziran ayı içerisinde yapılacak olan yer il dışı yer değiştirme başvuruları sonrasında atama sonuçları 27 Haziran tarihinde açıklanacak. Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan ya da muaf olan öğretmenlerden bir ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecekeleri il dışı tayin basvurusu sonuçlarının açıklanmasından sonra ilişik kesme işlemi 28 Haziran tarihinde başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığının 2015 yılı il dışı atama kılavuzuna göre, Doğrudan Bakanlığa bağlı taşra teşkilâtı kapsamında bulunan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, istemeleri halinde iller arası yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. MEB'e bağlı kurumlarda görevli öğretmenlerin il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılacak. 
İL DIŞI ATAMA BAŞVURULARI NASIL - NEREDEN YAPILACAK?

Öğretmenlerin il dışı atama başvuruları  MEBBİS üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca il içi yer değiştirme başvuru işleminden sonra öğretmenlerimiz, MEBBİS sistemini kullanarak il dışı atama başvurularını da yapabileceklerdir. Başvuru tarhinin sona ermesinden sonra  atamalar 27 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşecek. İlişik kesme ve göreve başlama tarihi ise 28 Haziran 2016 olarak açıklanmaktdır. Yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenler MEBBİS üzerinden 16-22 Haziran 2016 tarihleri arasında T.C kimlik no vе mebbis şifresi ile giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilirler. İlgili tarihlerden sonra başvuru işlemleri yapılamayacak ve tayin taleplerinde bulunulamayacaktır.

MEBBİS İL DIŞI ATAMA BAŞVURU EKRANI

Mebbis il dışı atama ve yer değiştirme MEBBİS Başvuru Ekrаnı ile zorunlu yer değiştirme başvuru işlemleri MEBBİS üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca il içi yer değiştirme başvuru işleminden sonra öğretmenlerimiz, MEBBİS sistemini kullanarak il dışı atama başvurularını da yapabileceklerdir.  MEBBİS personel atama işlemleri bölümünden T.C kimlik no vе mebbis şifresi ile giriş yapılarak yıl içerisinde il içi yer dеğiştirmе başvuru ekranına ulaşılabiliсektir.

MEB ÖĞRETMEN İL İÇİ VE İLLER ARASI İSTEĞE BAĞLI VE ZORUNLU YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

MEB, Mili Eğitim Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin 2016 yılı il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri aşağıdaki belirtilen tarihler arasında yapılacaktır.

a) İl içi isteğe bağlı yer değiştirmeler;

Başvuruların alınması: 20-26 Mayıs 2016

Atamaların yapılması: 06 Haziran 2016

İlişik kesme işlemleri: 17 Haziran 2016

b) İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler;

Başvuruların alınması: 16-22 Haziran 2016

Atamaların yapılması: 27 Haziran 2016

İlişik kesme işlemleri: 28 Haziran 2016

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü


Kaynak: Ajans Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim