Öğretmen Diyarı

İdilli öğrencilere 250′şer lira telafi eğitim desteği!

Telafi eğitimine katılan İdilli öğrencilere Midyat Kaymakamlığı'nca 250`şer lira verilecek.
Şırnak’ın İdil İlçesi’nde sokağa çıkma yasakları ve güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlar nedeniyle aksayan eğitimlerini telafi etmek için Mardin’in Midyat İlçesi’nde eğitim gören 482 öğrenciye 250′şer lira eğitim desteği verilecek.


Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, Telafi eğitimine katılan İdilli öğrencilere 250′şer lira verileceğini söyledi.
İdil İlçesi’nden yoğunlaştırılmış telafi eğitimi kapsamında Midyat’a getirilen 132 ortaokul 8′nci sınıf öğrencisi ile 350 lise öğrencisine Midyat Kaymakamlığı’nca 250′şer lira eğitim desteğinde bulunulacak.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ ALTAY: HUZURUN OLDUĞU BİR YERE GELDİLER!

Konuyla ilgili konuşan Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay,

“Çocuklarımız gelmiş oldukları ortama göre burayı çok güzel buluyorlar. Bomba sesleri, silah seslerinin olduğu yerden sükunetin ve huzurun olduğu bir yere geldiler. Öğrencilerimiz genel olarak yediklerinden, içtiklerinden, yattıkları ortamdan ve aldıkları eğitimden memnunlar. Hatta birçok öğrencimiz, ‘Biz daimi olarak burada kalabilir miyiz ? Kalmak istiyoruz’ diyorlar. Talepleri var bu konuda. Eğer nakiller yoluyla öğrencilerimize bu imkan açılırsa burada eğitimlerini almaları noktasında biz de gereken desteği vereceğiz. Özellikle Midyat Kaymakamımız Sayın Oğuzhan Bingöl beye teşekkür ediyoruz. Kaymakam Bey de her bir öğrenciye 250′şer lira cep harçlığı noktasında bir müjdesi oldu” dedi.

 

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol