Öğretmen Diyarı

Hukuk zaferi ! Okul Müdürü 75 puan ile göreve iade edildi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul müdürlerine yönelik olarak düzenlediği yönetmelikle görevden alınan 8 bin okul müdüründen biri olan ve Kocaeli'de okul müdürlüğü yaparken öğretmen olarak atanan Özkan Öztürk 3. değerlendirmede 75 puan verilmesi neticesinde görevine geri dönmeye hak kazandı.

Kocaeli'de Okul Müdürü olarak görev yapmakta iken Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevden alınan ve yaklaşık 4 ay boyunca hiçbir görev verilmeden depoda bekletildikten sonra yeniden okul müdürlüğü atamalarına müracaatta bulunmuş ancak kendisine sorulan soruları yanıtlamamış, süreci yargıya taşımıştı.

Kocaeli İdare Mahkemesine dava açan Öztürk davayı kazanmasına rağmen Milli Eğitim Müdürlüğü mahkeme kararını uygulamamış ve Öztürk'ü görevine iade etmeyerek yeniden değerlendirme yapıp tekrar 75 puanın altında bir değerlendirme yapmıştı. Bu kararı da yargıya taşıyao Kocaeli'nin önde gelen okul müdürlerinden Özkan Öztürk, hukuk mücadelesinden geri adım atmayarak 2. mahkemeyi de kazandı. Mahkemenin yeniden yürütmeyi durdurma kararı üzerine daha önce mahkeme kararlarını uygulamamakta ısrar eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu defa ısrar edemedi ve Öztürk için yapılan değerlendirmede 75 ouan vererek yeniden müdürlüğe atanmasının yolunu açtı.Sosyal Yaşamdaki hak hukuk mücadeleciliği ile de tanınan ve Kocaeli'nin en başarılı müdürleri arasında gösterilen Öztürk’ün durumu sosyal paylaşım sitesinde takipçileri ile paylaştı ve şunları yazdı :


“Hakkımda yapılan üçüncü değerlendirmede 75 puan verildiği bugün tarafıma tebliğ edildi. Üçüncü değerlendirmede başarılı saymışlar. Lütfetmişler! Yani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü göreve dönebilir dedi. Top İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde.”

 

ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim