Öğretmen Diyarı

Hizmetiçi egitim, 540 saat mi 80 saat mi?
MEB'in son donemde yaptığı uygulamalar tartisila dursun gecen hafta illere gonderilen bir yaziyla yeni bir sorunun baslangicina da start vermiş oldu.

MEB Norm fazlalığı olan yerlerdeki tum öğretmenlere 80 saatlik ozel eğitim kursu verip bu alanda gorevlendirme yapacak. Oysaki 2 buçuk yil once bu alanda zaten 540 saat gibi ciddi bir hizmetiçi egitim ile kurs alinmis olup kurs sonunda bu alana geçilecegini soyleyen de Mebin kendisidir. MEB'in bu plansiz yönetimi alan değişikliği ve norm fazlalığı sorununu çözmek, bir taşla iki kuş vurmak varken ozellikle alan ozel eğitim alanında alan değişikliğini halen yapmayip bu ateşe su dokmek yerine odun tasimaktan başka birşey degildir.

Ayrica 2014 Aralik ayindaki alan değişikliğine halen 540 saatlik hizmetiçi eğitimi devam edenler başvuruda dahi bulunamamistir. Yetkili sendika olan EBS'nin de bu konuda yeterince duyarli davranmamasi bu sorunu görmezden gelmesi ögrermenleri üzmektedir. Temmuz ayınin özel eğitim alaninda yapilacak alan değişikliği için uygun bir takvim olduğunu hatirlatiyoruz yetkililerin bu sese kulak vermesini diliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim