Öğretmen Diyarı

Herkese eş tayini, zam ve kravat...

Memur ve memur emeklilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinde ikinci toplantı dün yapıldı.

Memur ve memur emeklilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinde ikinci toplantı dün yapıldı. Çalışma Bakanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıda, hizmet kollarının talepleri görüşüldü. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, dünkü toplantıda hizmet kollarının taleplerinin ele alındığını, Kamu İşveren Heyeti'nin zam önerisini yarın açıklayacağını ifade etti. Yalçın, görüşmelerden umutlu olduklarını ve masadan kamu çalışanları için çözümün çıkacağına inandıklarını ifade etti. 


HERKESE EŞ TAYİNİ 

Bu arada öğretmenlere tanınan ve eş durumu atamasındaki 3 yıl hizmet şartının 1 yıla indirilmesinin tüm kurumlarda uygulanacağı öğrenildi. Memur-Sen'den yapılan açıklamada, Kamu İşveren Heyeti'nin bu hakkın tüm memurları kapsaması için gerekli çerçeve yönetmelik değişikliğini kabul ettiği kaydedildi.


KRAVAT MESAJI

Toplu sözleşme görüşmelerine Memur-Sen heyeti kıravatsız olarak geldi. Memur-Sen Başkanı Yalçın, tekliflerinin sadece mali hakları kapsamadığını, memurların kılık kıyafet serbestisi gibi sosyal hakları da içerdiğini söyledi.


personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol