Öğretmen Diyarı

Hem müdür, hem öğretmen, hem hademe

İzmir'in Torbalı ilçesinde, Tulum Köyü İlkokulu Müdürü Raif Gürsu, yaptığı fedakarca çalışmalarla meslektaşlarına örnek oluyor. Okulda hem müdür, hem de öğretmen olarak görev yapan Gürsu, sabah erkenden gelip çöpleri döküyor, tuvaletleri temizliyor.


HİJYENİK ORTAMDA EĞİTİM VERMEK İSTİYORUM

Baharın gelmesiyle herkesin tarlasındaki, bahçesindeki işlerine gittiğini, okulda öğrencileri ile baş başa kaldığını ifade eden Raif Göksu, çocuklara en azından hijyenik bir ortamda eğitim verme çabasında olduğunu ifade etti. 1 ve 2. sınıfların birlikte, 3. ve 4. sınıfların ise ayrı sınıflarda eğitim gördüğünü belirten Okul Müdürü ve öğretmeni Gürsu, sabah öğrencilerden önce okula geldiğini, sınıfları temizlediğini, tuvaletleri yıkadığını ve çöpleri de döktüğünü belirtiyor.


KIŞIN SOBAYI YAKIYORUM, BAHAR GELİNCE BAHÇE TEMİZLİĞİNİ YAPIYORUM

Kış aylarında da sobayı kendisinin yaktığını dile getiren Gürsu, ancak baharda okul bahçesinde çıkan otlarla mücadele etmekte zorlandığını dile getirdi. Çocukların otlar arasında oynamasına gönlünün razı olmadığını, yılan ve böcek gibi canlıların da buralarda gizlenebileceğini kaydeden fedakar öğretmen, bahçe temizliğini ise öğrencileri ile birlikte yapmaya çalıştığını söyledi. Göksu, "Geniş bir alana sahip olan okulumuz bahçesindeki otlar hızla büyüyor. Bizim kendi imkanlarımızla bu otları temizlememiz mümkün değil. Velilerden de bu konuda destek alamıyorum. Muhtar ise, kendi işiyle meşgul olduğundan dolayı bizlerle ilgilenemiyor. Biran önce çocuklarımızı bu çileden kurtarmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.


haberbuketi.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim