Öğretmen Diyarı

Hazırlıkta başarısız olan öğrencilerin yerleştirmeleri tamamlandı
2016 zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar ÖSYM’nin internet adresinden görülebilir. Adaylar, sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Buna göre, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ya da Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) sonuçlarına göre merkezi yerleştirmeyle yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen, ikinci yarıyıl sonundaki yabancı dil sınavında başarısız olduğundan ilişiği kesilen öğrencilerin, başvurmaları halinde başka bir üniversitede veya kayıtlarının bulunduğu üniversitede, Türkçe öğretim yapılan programların birinci sınıflarına yerleştirilme işlemleri tamamlandı.

Yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin internet adresinden açıklandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 21-25 Kasım arasında ilgili üniversite tarafından yapılacak. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye başvurmaları gerekiyor.

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim