Öğretmen Diyarı

Haziranda 16721 Okul Müdürünün Görevi Sonlanıyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI; Bu haziranda dört yılını dolduran müdür sayısı 16721. Bu müdürlerin görevi sona erecek...Haberde katıldığı canlı yayında açıkladı

"Bu haziranda dört yılını dolduran müdür sayısı 16721. Bu müdürlerin görevi sona erecek. Ama bu sona eren müdürlerin tamamı ayrılacak diye bir kural yok. Başarısız olan okul müdürünü değiştireceğiz. 1/3'i değişse 5 bin eder. Medya abartıyor 100 bin diyorlar abartıyorlar. Bu tür haberlerden etkilenen öğretmen ve idareciler oluyor. Kimsenin eğitim tedirgin etmeye, rahatsız etmeye hakkı yok.  
Aamacımız başarısız olan okul idarecilerinin yerlerinin değiştirilerek belki kurumdan kaynaklanan, çevreden kaynaklı başarısızlıklarını başarıya çevirebilmek. Sanki çok değişik bir şey getiriyormuşuz gibi yayın yapıyorlar. Müdür atamalarını valilere bıraktığımızı söylüyorlar. Bu yanlış. Şu anki müdür seçme yöntemi kullanacak sınav olacak, mülakat olacak yapmayı düşündüğümüz şey mülakata en kıdemli olan öğretme ne de bu komisyonda yer almasıdır.
En doğrusu okulun öğretmenleri velilerin seçmesi ama kutuplaşmalar oluyor bunu rektör seçimlerinde görüyoruz. Demokratik yaşamı benimsediğimizde yavaş yavaş olacak. Her şey bir an da olmuyor." dedi.
meb personeli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim