Öğretmen Diyarı

Hayırsever kardeşlerden Manisa’ya ilkokul

Trabzonlu hayırsever işadamı iki kardeş, babası Ferit Pervanlar adına, firmasının bulunduğu Manisa’nın Köprübaşı İlçesi’ne 12 derslikli bir ilkokul yaptıracak. Yaklaşık 1 milyon liraya mal olması beklenen okulun, 2016-2017 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmesinin hedeflendiği belirtildi.


Köprübaşı İlçesi Borlu Mahallesi’ndeki eski bir ilkokulun yerine yapılacak 12 derslikli yeni ilkokul binası için Manisa Valiliği’nde protokol imzalandı. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Köprübaşı Kaymakamı Abdülkadir Çelik, AK Partili Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, Köprübaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kanmaz ve İvme Mermer Ltd. Şti. adına hayırsever kardeşlerden Mehmet Pervanlar katıldı. Savaş Pervanlar ise işleri nedeniyle törende yar almadı.


Beş yıldan beri Köprübaşı’nın Borlu mahallesinde faaliyet gösterdiklerini belirten Mehmet Pervanlar, "Beni buraya ticaretten ziyade insanların yabancılara karşı olan yaklaşımı bağladı. Bunların sayesinde buradayım. Bu işe daha çok sarıldık. Bu bölge her konuda yatırıma aç. Bu nedenle yatırım kararı aldık. Öte yandan burası için elimizden ne gelebileceğini araştırdık. Bir ilkokul kazandırmayı öngördük. Şuan eski okulun yıkım aşaması var. Hedefimiz yeni binayı 2016-2017 eğitim öğretim yılına yetiştirmek" dedi.


İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, eğitime yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu belirterek hayırsevere teşekkür etti. Pervanlar kardeşlerin Köprübaşı’ndaki işletmeleri sayesinde 300 kişiye iş imkanı sağladığını kaydeden Başkan Zafer Mergen, "Sanki bizim memleketlimiz gibi, Borlu’ya 1 milyon liralık yatırım yapması diğer işadamlarına da örnek olacaktır" diye konuştu. Kaymakamı Abdülkadir Çelik de Borlu’daki mevcut okulun yıkılıp yeniden yapılması çabası içindeyken hayırsever kardeşlerin ’Hızır’ gibi imdatlarına yetiştiğini söyledi.


Vali Erdoğan Bektaş, "Bu işler kalıcı işler, yapıyorsunuz ve yıllarca yüzyıllarca devam ediyor. Sizin adınıza defter açık oluyor ve hayır gelmeye devam ediyor. Bizim kentin potansiyeli, bakanlıktan beş kuruş almadan birkaç sene içinde bütün okullarımızı yıkıp yenileyebilmeye yeterli. Öncelikle bizim bu işi organize edip bunu yapabilecek arkadaşlarımıza sunmamız lazım. Sonrasında da onların bizim bu talebimize olumlu cevap vermeleri lazım. Dolayısıyla öncelikle iş bize düşüyor. Bütün eğitim sistemimizi hayırseverlerimizle işbirliği yaparak, yenilemek istiyoruz. Arada sizler gibi biz harekete geçmeden gelen arkadaşlarımız var. Onlara ayrıca teşekkür ediyoruz. Allah sizlere bol kazanç versin. İnşallah yenilerini hem sizlere hem de bizlere nasip etsin" diye konuştu.


 Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol