Öğretmen Diyarı

‘Hayal gücü oyunları çocukların keşfedici özelliklerini güçlendirir’

Ferhan Nakıboğlu International School Okulu psikologu Münire Polat, hayal gücü oyunlarının çocukların hayal kurma ve düşünme becerilerini geliştirdiğini, keşfedici özelliklerini güçlendirdiğini söyledi.

Keşfetme kabiliyetinin gelişmesinin çocukların problemlerine yönelik yeni çözümler bulmasını sağladığını kaydeden Polat, "Hayal gücünü geliştiren imajinatif çalışmaların çocukların duygu durumuna uygun olarak seçilmesi ve bu çalışmalarda çocuğun, direkt yönlendirme yapılmadan desteklenen biçimde olması çocuğun kendisini ve duygusunu ifade imkanı sağlayacak. Bu oyunlar sayesinde çocuklar problemler karşısında daha hızlı çözümler geliştirebilecek ve kendilerini daha rahat ifade edecekler." dedi.

Günümüz çocuklarında görülen düşünme becerisi eksikliği, adapte olma, problem çözebilme gibi eksikliklerin giderilmesi amacıyla bu tür çalışmaların yapılması gerektiğini aktaran Polat, Ferhan Nakıboğlu International School’da problemlerle nasıl başa çıkacağını bilen bir nesil yetiştirmek adına bu çalışmaların sürekliliğini hedeflediklerini ifade etti.

habermonitör 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
aylin 2 yıl önce

Bence cok dogru bir düsünce, g7nümüzdeki elektronik aletler beynimize davranislarmiza zarar verdigi gibi cocuklarimizin hayal gücünede zarar veriyor. Böyle bir kac oyun sayesinde onlari geri kazanabiliriz.