Öğretmen Diyarı

Haşim Kılıç’tan 13 Haziran’a İptal Sinyali

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim KILIÇ Salı günü beş meslek odasının Ankara Şube Başkanlarıyla ilginç bir görüşme gerçekleştirdi. Mimarlar, ŞehirPlancıları, Ziraat Mühendisleri, PeyzajMimarları ve Çevre Mühendisleri odalarının Ankara’daki şube Başkanları katıldı.

 

O görüşmenin detaylarını Cumhuriyet’ten Utku ÇAKIRÖZER köşesine taşıdı. KILIÇ’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgilisoruya net cevap vermediğini belirten ÇAKIRÖZER , ayrıca dershaneleri kapatan yasanın da öncelikli ele alınacağını söyledi.

 

Görüşmede 13 Haziran itibariyle görevden alınacak Okul Müdürleri, Müdür Başyardımcıları ve Müdür Yardımcılarının durumuna da değinen Kılıç şu açıklamada bulundu.

 

DERSHANE YASASI ÖNCELİK

 

Kılıç görüşmesinde, dershaneleri kapatan yasanın öncelikli olarak ele alındığının da işaretini vermiş. Kanun kapsamında, okul müdürleri ve müdür yardımcılarının toplu olarak görevlerinden alındığını anımsatan Kılıç, bu tür uygulamaların aleyhinde yargı kararları bulunduğuna işarat etmiş. Kılıç, var olan yargı kararlarına rağmen, kanunun bu şekliyle çıkarılmasından rahatsızlığını dile getirdi.

 

Haşim Kılıç’ın bu açıklamasını kulisler MEB yasasının iptal sinyali olarak değerlendirildi.

 

 

 

 

www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim