Öğretmen Diyarı

Harvard\'a öğrenci şoku

Öğrenciler, Harvard'ın fosil yakıt sektöründe faaliyet gösteren şirketlerle olan bağının kopartılmasını talep ediyor. ABD'nin Boston kentinde bulunan Harvard Üniversitesi'nde eğitim gören 7 öğrenci, okullarını mahkemeye verdi.

 

Üniversite yönetiminin fosil yakıt alanında faaliyet gösteren şirketlerle bağının kopartılması için okullarından davacı olan öğrenciler, okul yönetiminin bu şirketlere yatırım yapmasından rahatsızlık duyduklarını belirtti.

 

İklim değişikliğinin ekonomik ve politik zararlara sebep olduğunu belirten öğrencilerden Benjamin Franta, "Harvard'ın bu duruma karşı yasal ve ahlaki sorumlulukları var" ifadesini kullandı. Öğrencileri tarafından dava edilen Harvard Üniversitesi adına açıklamalarda bulunan Jeff Neal, iklim değişikliğinin zararaları konusunda öğrencilerle aynı görüşü paylaştıklarını ama bu durumla mücadelede aynı fikirde olmadıklarını açıkladı.

 

Neal, Harvard'ın iklim değişikliğinin önüne geçilebilmesi için yapılan araştırmalara fon ayırmaya devam edeceklerinin de altını çizdi. 

 

 

 

SABAH

Anahtar Kelimeler:
Harvarda öğrenci şoku

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol