Öğretmen Diyarı

Halk eğitimde 300 öğretmen işten çıkarıldı

Şanlıurfa Halk Eğitim Müdürlüğünde çalışan 300 ücretli öğretmen, yapılan şikayetler üzerine işten çıkarıldı.
Halk Eğitim müdürlüğünde görevli 300 öğretmen 4 yıllık mezunların şikayetleri üzerine işten çıkarıldı. Şanlıurfa Halk Eğitim Merkezinde görevli olan öğretmenlerin arasında ilk okul mezunlarının olduğunu belirten lisans mezunları durumu il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine şikayet dilekçesi olarak iletti. Yapılan şikayet üzerine incelemede bulunan yetkililer 300 kişinin görevine son verdi.

300 öğretmenin görevine son verilmesinin ardından halk eğitimde öğretmenlik yapmak isteyenler başvurularını yapmaya başladı.

Öte yandan Halk Eğitim Müdürlüğünde görev yapan öğretmenlerin işten çıkarılması sonrasında meslek öğrenmek için evlerinden çıkan, Urfalı kadınların evlerine geri kapandığı belirtildi. Yaşanan bu durum Urfalı kadınların sosyalleşmesine engel olacağı vurgusu yapılırken, Türkiye genelinde sadece Şanlıurfa’da işten çıkarmaların olduğu öğrenildi. 

 

Kaynak: sanliurfa.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sezer 2 yıl önce

Sayın editör yazınızın sonunda kötü bir durummuş gibi bahsetmissiniz biz lisan mezunu elsanatları -nakış öğretmenleri atanmayı beklerken eş dost ahbap vasıtasıyla usta ögretici olarak görev yaparken biz atanamayıp meslegimizi icra edemiyoruz şanlıurfalı bayanlar ve diger illerdeki bayanlar hiç üzülmesin evlerine kapanmasın bizler meslegimizi icra etmek için atanıp geliyoruz bu sekilde usta ögreticilerle emegimiz sömürüldügü artık yeter

Avatar
gulsah 2 yıl önce

Çok iyi olmuş dilerim bu uygulama ulke geneline yayılır ve unv mezunu hocalar haklarını alirlar

Avatar
Hatice Alışık 2 yıl önce

Sadece Şanlıurfa'da değil bütün halk eğıtimler aynı durumda malesef 4 yıllık mezunlar varken atama bekleyen o kadar çok sayıda öğretmen varken halk eğitim ilkokul lise mezunlarının değil gerçek öğretmenlerin hakkıdır

Avatar
esra 2 yıl önce

Sayın editör biz lisans mezunları egitimini aldigimiz görevimizi icra etmeyi atanmayı beklerken ilkokul mezunu usta ögreticilerin calismasi bizlerin meslegimizi icra edememesi hakmı

Avatar
zehra 2 yıl önce

Yıllardır atanmayı bekliyoruz cok sukur adalet yerini buluyor

Avatar
yuksel 2 yıl önce

Şikayet edildiğine göre çok da memnun değillermiş demekki.Halk eğitimlerde çalışacak kendı alanlarında kalıtelı egıtım gormus öğretmenlik eğitimi almış onca işsiz insan dururken ilk okul mezunu lise mezunu usta öğreticilerin çalıştırılması hataydı zaten.böylelikle işinde uzman eğitimini almış gerçek öğretmenler gelir.kadınlarımıza gerçekten kaliteli bir eğitim verilmiş olur.çok dogru bi karar sonunda tebrikler.

Avatar
Kübra Genç 2 yıl önce

Sunlara öğretmen demeyin ya biz ogretmenz onlar sakraban

Avatar
Özlem 2 yıl önce

Mesleki ve teknik eğitim fakültesi mezunu onca öğretmen varken ilkokul mezunlarının halk eğitimlerinde görev yapması hiç hoş değil, başka yerlerde de aynı sıkıntılar varsa onların da düzeltilmesini yetkililerden rica ediyoruz.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim