" /> " /> Öğretmen Diyarı Öğretmen Diyarı
Halk eğitim merkezleri duyuruya çıkarılmaz

Öğretmenlerin her türlü yer değiştirme işlemlerinde Halk Eğitim Merkezlerindeki boş kadrolara atama yapılamaz. MEB tarafında her atama ve yer değiştirme işlemleri öncesi yayınlanan kontenjan işlemleri yazılarından, Halk eğitim Merkezlerindeki boş kadroların kontenjanlara açılmaması emredilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, 10.08.2012 tarih ve 37618 sayılı yazıları ile Halk Eğitim Merkezlerindeki boş kadroların il içi ve il dışı yer değiştirmelerde ilan edilmemesi konusunda yetkilileri uyarmıştır, bu uyarı her atama döneminde rutin bir şekilde yapılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 10.08.2012 tarih ve 37618 sayılı yazıları;Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 10.08.2012 tarih ve 37618 sayılı yazıları ile de Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğüne “Milli Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 41. maddesi kapsamında norm fazlası öğretmenlerin dağıtımında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine atama yapılmaması gerekmektedir.” açıklamasında da bulunmuştur.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim