Öğretmen Diyarı

HAKKARİ’YE ATANAN ÖĞRETMENLER GÖREVLERİNE HALAYLARLA BAŞLADI

Hakkari’ye yeni atanan öğretmenler, öğrenciler ile kol kola girerek halay çekip moral depoladılar.

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Hakkari’ye yeni atanan öğretmenlere moral amaçlı Bağlar Mahallesinde bulunan Hakkari Fatma Aliye Hanım Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bir program düzenledi. Düzenlenen programda konuşan Hakkari İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Gür, yeni atanan öğretmenlere görevlerinde başarılar dileyerek, farklı bir ilde yeni göreve başladıklarını, öğrencilere değer vererek eğitime hazırlamalarını istediğini dile getirdi.

Daha sonra öğretmenlere lisenin yemekhanesinde kavurma, pilav ve cacık ikramı yapıldı. Yüksek kesimlere çıkan öğretmenler, Hakkari’yi kuş bakışı izleyerek burada arkadaşları ile birlikte hatıra fotoğrafları çektirdiler.

“HAKKARİ, BATI’DA ANLATILDIĞI GİBİ BİR İL DEĞİL”

Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğretmenler İHA muhabirinin sorularını cevaplandırarak Hakkari’nin batıda anlatıldığı gibi bir il olmadığını, insanlarının cana yakın ve misafirperver olduğunu söylediler. Hakkari’de görev yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden öğretmenler, tayinleri çıkıp ta gelmeyen arkadaşlarına da çağrıda bulunarak, buraya gelmelerini istediler.

“ÖĞRETMENLER ARKADAŞLARINA MİNİ KONSER VERDİ”

Okulun bahçesinde mikrofonu eline alan öğretmenler birbirinden güzel türküler seslendirerek arkadaşlarına neşeli dakikalar geçirdiler. Öğretmenler halay çeken öğrencilerin arasına katılarak Hakkari oyunlarına eşlik ettiler. Kısa sürede oyunları öğrenen öğretmenler bir süre halay çekerek doyasıya eğlendiler. Oyuna alışmaya çalışan bazı öğretmenler ise arkadaşlarına bakarak halay çekmenin mutluluğunu yaşadılar. Hakkari’ye 2014-2015 yılı eğitim ve öğretim yılında il geneline 1264 öğretmenin atandığı ve bunların 460’nın Hakkari merkez de görev yaptığı belirtildi.

İHAwww.haber3.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol