Öğretmen Diyarı

Hafta sonları kütüphanedeler

Sabah saatlerinde öğretmenleri ve anneleriyle Gaziantep İl Halk Kütüphanesi'nin yolunu tutan öğrenciler, günün bir bölümünü kitap okuyarak geçiriyor.

Projeye destek veren Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da çocuklarla kitap okudu. Kütüphaneye üye olan Erdoğan, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan çalışmaya herkesin destek vermesini istedi.

Emine Ulusoy İlkokulu rehber öğretmeni Hasan Tank'ın girişimiyle oluşturulan kitap okuma seferberliğini önemsediği için destek verdiğini anlatan Erdoğan, "Son yıllarda okuma alışkanlığının azaldığını görüyoruz. Bu nedenle çalışmanın desteklenmesi gerekiyor. Kütüphanelerimiz sadece ödev yapmak için uğranılan yerler olmamalıdır" dedi.

Sosyal medya ve televizyonun okuma alışkanlığını azalttığını savunan Erdoğan, okuma alışkanlığının azalmasıyla Türkçe konuşma ve yazmanın da zayıfladığını dile getirdi. Erdoğan, bu projenin Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti.

Rehber öğretmen Hasan Tank da öğrencilere örnek olmak amacıyla hazırladıkları projeye hem öğrencilerin hem de velilerin destek verdiğini belirtti.

Projeyi geçen yıldan beri yürüttüklerini söyleyen Tank, kitap okuma seferberliğinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Veliler de projeyle okuma alışkanlığı kazandıklarını dile getirdi.

 

\"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol