Öğretmen Diyarı

Gündüz Profesör Gece Öğrenci

KADINHABERLERİ.COM-Hocaların hocası Prof.Dr. Faik Mümtaz Koyuncu, 60 yaşında öğrenciliğe döndü. Ünlü tıp adamı, Gediz Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi görüyor. Gündüz öğrencilerine ders verip akşam kendisi ders alan Koyuncu, “Gençlerimize örnek olmak istedim. Eğitim yaşam boyu sürmelidir” dedi.

Gediz Üniversitesi’nin sıradışı öğrencilerinden biri de Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu oldu. Kadın hastalıkları alanında yaptığı çalışmalarla bilinen Türk Jinekoloji Derneği’nin yıllardır yöneticiliğini yapan Prof. Dr. Koyuncu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi Akademisyenlikte çeyrek asrı geride bırakan hocaların hocası, 60 yaşında tekrar öğrenci oldu. Koyuncu, Gediz Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı’nda eğitim görmeye başladı. Girdiği zorlu ameliyatlara, yorucu mesaisine rağmen akşamları öğrenci sırasına oturuyor; Gedizli akademisyenler anlatıyor o harıl harıl not tutuyor. Bugüne kadar birçok doktor ve akademisyen yetiştiren, her gün onlarca kişiye şifa dağıtan Prof.Dr. Faik Mümtaz Koyuncu, topluma, özellikle de gençlere örnek olmak istediğini söyledi. Gündüz ders verip akşamları ders alan, bir güne hem hocalığı hem de öğrenciliği sığdıran Prof.Dr. Koyuncu, eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğine inandığını dile getirdi.

HEP ÖĞRENCİ KALIN

Hayatın hızla akıp gittiğini anlatan Koyuncu, sözlerini şöyle tamamladı: "Hayat, birçok yeniliği karşımıza getiriyor, bildiklerimiz eskiyor. Bu değişime ayak uydurabilmek için kendimizi sürekli yenilememiz, gelişmeye hep açık olmamız gerekiyor. Bu yüzden başta öğrenciler olmak üzere herkese ömürleri boyunca bilginin peşinden koşmalarını, asla yerinde durmamalarını öğütlüyorum. Ben de öyle yapıyorum. Hem kendimi yenilemek hem de topluma mesaj vermek için tekrar öğrenciliğe döndüm. Ne kadar doğru bir karar verdiğimi her geçen gün daha çok anlıyorum. Sürekli yeni şeyler öğreniyorum, öğrendikçe mutlu oluyorum. Öğrencilik kadar keyiflisi yok, herkese hep öğrenci kalmalarını tavsiye ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol