Öğretmen Diyarı

Görevden aldığı müdürlerin ahı erken tuttu, Görevden alındı

Bursa Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Çokgezer kendi okul müdürlüğünü, görevden aldığı 89 okul müdürü ile aynı kaderi yaşayarak kaybetti.

2014 Ağustos ayında 8 bin okul müdürünün hukuka aykırı olarak görevden alınmasında katkısı olan ve 89 okul müdürünü objektif olmayan kriterlere dayanarak 75 altı puan verip müdürlüğünden eden Bursa Osmangazi ilçe Milli Eğitim Müdürü okul müdürlerine yaptığının karşılığını aynı yöntemle gördü ve 75 puan altında değerlendirilerek okul müdürlüğü elinden alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürürlüğe konan ve defalarca mahkemeler tarafından objektif olmadığı kararı verilen kriterlere dayanarak 8 binden fazla okul müdürü geçen yıl görevinden alınarak büyük mağduriyetler yaşanmasına sebep olunmuştu. Okul müdürlerini yaptığı değerlendirme ile görevden alan müdürlerden biri de Bursa Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu ve İlçede bulunan 126 okul müdüründen çoğunluğu Türk Eğitim Sen üyesi 89 okul müdürünü görevden almıştı. Ancak keser döndü sap döndü, gün geldi ve hesap da döndü. İlçe müdürü kadrosu bulunan okluda okul müdürlüğü görevinden oldu. Gerekçe ise aynı oldu. 89 müdürü aldığı yöndem bu defa endini de yuttu. Bu sene 12 Haziran’da gerçekleştirilen puanlamada ise geçen 89 sene okul müdürüne başarısız not veren Osmangazi ilçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, kadrosu bulunan okulda başarısız sayıldı.


Okul Müdürleri Tarafından Sevinçle Karşılandı


MEB Müdürünün kendi silahıyla vurulduğunu söyleyen Türk Eğitim Sen Bursa şube başkanı Fatih Gümüş, "Halen vekaleten Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü yürüten Gürhan Çokgezer, kadrosunun bulunduğu Yıldırım Gülhanım Karasu İlkokulu Müdürlüğü için 100 puan üzerinden 75 puan alamayarak başarısız sayıldı. Dolayısıyla kendi okulunda görev süresinin uzatılması ya da başka bir kurumda yeniden görevlendirilme hakkı bulunmayan Çokgezer'in müdürlük görevi üzerinden alındı. Bu durum geçen sene puan vermeyerek görevine son verdiği 89 okul müdürü tarafından sevinçle karşılandı" dedi.


Geçen sene okul müdürlerinin yandaş olmadıkları için görevden alındıklarını belirten Fatih Gümüş, "Kazdıkları kuyuya kendileri düştüler. Geçen sene Haziran’da ilçe milli eğitim müdürü olan Çokgezer, Ağustos’ta yandaş olmadıkları için 89 okul müdürüne az puan vererek görevden almıştı. Bu sene ise kendisi aynı sistemde başarısız sayıldı."


Müdürlük Yapmayı Hak Etmiyor


Çokgezer'in Osmangazi İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün de tartışılır hale geldiğini belirten Gümüş, "Bunun mensubu olduğu Sendikanın başkanı, ‘10 kişiden puan alıp da 75 kişiyi geçemeyen zaten müdürlük yapmayı hak etmiyordur’ demişti. Kendi okulunda yapılan puanlamada düşük puan alarak başarısız sayılan Çokgezer, derhal ilçe milli eğitim müdürlüğü görevinden istifa etmelidir.


Bir ilkokulu yönetmede bile başarısız bulunan birine Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü daha fazla emanet edilemez" diye konuştu.

 

Kaynak: ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol