Öğretmen Diyarı

Görevde Yükselme Yönetmeliği 2 Aydır Hala Beklemede

Hatırlanacağı üzere, Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren Genel Görevde Yükselme Yönetmeliğinin bazı maddeleri hakkında yürürlüğü durdurma kararı verilmişti.
Bu karar sonrasında, kurumsal düzeydeki yönetmelikler için de, yine yürütmeyi durdurma kararları verilmiştir. Bu kurumlardan birisi de Milli Eğitim Bakanlığıdır.

Genel Çerçeve Görevde Yükselme Yönetmeliğiyle ilgili olarak verilen yürütmeyi durdurma kararı bir çok kurumda sorun oluşturmuş durumdadır. Çünkü bazı kurumları, 2013 yılındaki görevde yükselme düzenlemesi sonrasında ilana çıkmış ve sözlü sınav ile şube müdürü, yazılı sınav sonucu ile de şef ve memur atama işlemlerini tamamlamıştı. Danıştay'ın kararı sonrasında, bu atama işlemlerinin iptal edilerek yeni br sürecin çalıştırılması gerekmektedir.

Ancak, 15 Mayıs'ta verilen karardan bu yana, kurumsal düzeydeki bazı yönetmelikler çıkmasına rağmen, genel çerçevede yönetmelik hala değişmemiştir.

Düzenleyici kurumların, pratikte bir çok sorun yaşatan bu konuyla ilgili gerekli özeni göstermesi ve mevzuat düzenlemesini bir an önce çıkarması gerekmektedir.

Kaynak: Memurlar.Net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol