Öğretmen Diyarı

Google'dan Öğretmenler Günü İçin Doodle

Hazırladığı Doodle'lar ile kullanıcılarına önemli insanların ölüm yada doğum günlerini veya önemli gün ve haftaları hatırlatan arama motoru Google, bugün ana sayfasına ülkemizde her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel bir Doodle'ı taşıdı. 

Öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinlikler ile kutlanan bu günde tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kendi stilinde diyebileceğimiz şekilde Doodle hazırlayarak kutlayan Google sade bir Doodle hazırlamış diyebiliriz. Cetvel, kitap, defter ve elma gibi nesnelerin kullanıldığı Doodle'a tıklanıldığında ise "öğretmenler günü"nün Google'daki arama sonuçlarına ulaşılabiliyor. 

Ülkemizde Öğretmenler Günü 

Türkiye'de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bu, 1981 yılında başlamış bir uygulamadır. 

24 Kasım 1928, devletin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk'e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" sanını 11 Kasım 1928'de yaptığı toplantıda vermiş ve bu san, 24 Kasım'da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayınlanması ile resmileşmişti. Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında, onun "başöğretmen" oluşunun yıl dönümlerinde ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmasına karar verildi. Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992'de Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşir.(Vikipedi) 

Emre Çetinkaya - Teknokulis : http: //www.teknokulis.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim