Öğretmen Diyarı

Geleceğin en iyi mesleği hangisi?

Hangi mesleği seçerse, kolayca iş bulur, iyi bir kariyer yapar ve iyi para kazanır. Tabi en önemlisi de mutlu ve başarılı olur...

Evet hangi meslekler gençlere böylesi bir gelecek sunuyor?

Tıp, mühendislik, hukuk ve öğretmenlik gib klasik meslekler mi yoksa mekatronik, lojistik, biyomedikal mühendislik gibi yeni nesil meslekler mi?

Evet en iyi meslek hangisi?

En iyi meslek, hemen her sabah ayağınızı sürtmeden büyük bir heyecanla işe gittiğiniz o meslektir ve bu meslek kişiden kişiye değişir.

Severek yapmadığınız bir işte başaralı ve mutlu olmanız, iyi bir kariyer yapmanız da mümkün değil.

İşte bu yüzden, hangi mesleğin önü açık, hangi meslek ne kazandırıyor, hangi üniversiteden mezun olursam daha kolay iş bulabilirim gibi kalıplaşmış söylemlere değil, kendi yüreğinizin sesine kulak verin.

Daha hiç bir konuda karar vermedim, hangi meslek olursa olsun benim için farketmez noktasındaysanız, işte o zaman da henüz üniversiteli olma olgunluğuna erişmemişsiniz demektir ki ben de  buna inanmıyorum.

Hepimizin kafasında, aman başkalarıyla paylaşırsak ayıp olur, tiye alırlar ya da çok iddialı bulurlar diye bastırdığımız hayallerimiz var. İşte onları dışarı çıkartalım, onların peşinden koşalım...

Bakın işte o zaman hem mutlu, hem de başarı olan kişi siz olacaksınız.

Hayat bir maraton ve üniversite bunun çok kısa bir parkuru!..

Daha önceleri de yazmıştım, Başbakan Erdoğan, elindeki cv ile, 20'li yaşlarda, 20 büyük şirkete başvursaydı, 20'inden de ret alırdı ama bugün geldiği nokta ortada. Yani her şey diploma ve meslek değil, önemli olan ne istediğiniz ve yaptığınız işi severek yapmak.

Sonuç olarak, önemli olan herkes için en iyi meslek hangisi değil, önemli olan sizin için en iyi meslek hangisi?..

Bu sorunun cevabını bulduğunuz anda geleceğinizi garanti altına aldınız demektir...
 

egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim