Öğretmen Diyarı

Geçici Süreli Arapça Öğreticisi Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı geçici süreli öğretici alımı yapıyor.

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında geçici süreyle görev yapacak 100 Arapça öğreticisi alımı yapılacağı belirtildi.

Bunun bir MEB öğretmen alımı ilanı olmadığı ise önemle vurgulandı.MEB 100 Arapça öğreticisi alımı başvuru şartları ise T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak olarak belirtiliyor. Adaylarda Arapça Öğretmenliği, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü, Mütercim-Tercümanlık Bölümü (Arapça) bölümlerinden lisans mezunu olma şartı aranacak. Bu mezunlardan yeterli sayıda başvuru olmaması halinde ise İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Bilimleri Fakültesi, Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi, İslam İlimler Fakültesi mezunlarının başvuruları kabul edilecek.100 Arapça öğreticisi personel alımı için adaylarda KPSS şartı da aranıyor.

Buna göre 2016 yılı KPSS'den geçici süreli görevlendirileceği alan için KPSS-P121 veya KPSSP10 puan türü itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak gerekiyor.Geçici süreyle atanan personel 1 yıl süreyle sözleşmeli olarak çalışacak.

Görev yerleri Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Konya, Mardin, Mersin ve Şanlıurfa olarak belirtildi.MEB geçici süreyle Arapça öğreticisi alımı başvuruları 11 Temmuz ile 16 Temmuz 2017 tarihleri arasında alınacak.

Başvurular internet ortamından alınacak.

Başvuru sonucunda kabul edilen adaylar istenen belgelerle birlikte sözleşme için davet edilecek. MEB 100 Arapça öğreticisi personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Kamupersoneli.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim