Öğretmen Diyarı

Formasyon Yine Sıkıntı Yarattı!..

YÖK ve MEB bu konuda ancak umutsuzluğa neden oluyorlar. Yüz binlerce gencin moral değerlerini sıfıra indiriyorlar. Keşke biraz daha ciddi olabilseler. 

İşte gelinen son nokta:


"Eylül'de formasyon için koşuşturmaya başlayacağım derken formasyona ALES şartı geldi. Oturduk 2 ay ona çalıştık derken tercihler yapıldı. 6 Aralık'ta son bulan pedagojik formasyon tercihleri, 25 aralık 2013 tarihine kadar açıklanmadı ve bugün yarın açıklanır diye beklediğimiz tercih sonuçları, YÖK'ün yaptığı son duyuru ile 16 ocak 2014'te yapacağı konusu belli olmayan bir toplantı sonunda açıklanacakmış.


Bu rezaletin medyada haber olmaması bizleri fazlasıyla üzüyor. Ben ve benim gibi binlerce arkadaşım psikolojik olarak çökmüş durumdayız. Bu sadece psikolojik bir çöküntü de değil. Maddi açıdan da çöküntüdeyiz. Çünkü iş görüşmesine gittiğimizde ben formasyon çıkarsa gideceğim dediğimizde işi alamıyoruz. Bu konuyu irdelemenizi rica ediyoruz.  Eğer bu konuyu araştırmaya başlarsanız, bazı üniversitelerin nasıl şişirme tablolar kullandığını çok net göreceksiniz..."Abbas GÜÇLÜ / Eğitim Ajansı

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim