Öğretmen Diyarı

Flaş Gelişme, Avcı MEB'den Ayrılıyor!

Bakanlar Kurulu'nun çekilmesi ve Ahmet Davutoğlu'nun geçici hükümeti kurmak üzere Başbakan olarak atanmasına dair kararlar bugün Resmi Gazete'nin mükerer sayısında yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerin yenilenmesine ilişkin kararının dün akşam Resmi gazete'de yayımlanmasının ardından Davutoğlu, bu gün Cumhurbaşkanlığı'na Bakanlar Kurulu'nun çekilmesine dair işlemle ilgili bir yazı yazdı.

Davutoğlu imzalı yazıda, "7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarına göre yeni bir hükümet teşkiline imkân sağlamak üzere ilgi (a) yazı ile istifası sunulan ve yeni Hükümet kuruluncaya kadar görevine devam etmesi ilgi (b) yazıyla uygun görülen 62’nci Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinin yenilenmesine dair ilgi (c) yazınızla bildirilen karar çerçevesinde, Anayasanın 114. maddesi uyarınca çekilmiştir" denildi.

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığına yakın çevrelerden edindiğimiz bilgilere göre Nabi Avcı'nın bakanlık görevinden ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. yaklaşık iki buçuk yıldır görevde olan Avcı birçok tartışmalı karara da imza attı. Özellikle dershanelerin kapatılması ve binlerce müdürün görevden alınmasının baş aktörü olan Avcı zorlu bir bakanlık süreci yaşadı.

Basında çıkan birçok demeci karşılık bulmayan Avcı'nın MEB içindeki konumu da hep tartışıldı. Özellikle karar alma ve problem çözme konularında yetki bakımından Müsteşar Yusuf Tekin'in gölgesinde kalan Avcı ayrıca katıldığı televizyon programlarında da konulara hakim olmamasıyla da dikkat çekti.

Nabi Avcı'nın seçim hukümetinde bulunması ihtimali az da olsa bulunurken seçim sonunda her şartta bu görevden ayrılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim