Öğretmen Diyarı

FETÖ okullarındaki öğrenciler devlet okullarına yerleştirildi
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) bütün ders kitaplarının incelendiğini belirtti. Erdem, özellikle kapatılan yayınevleri ve ihraç edilen öğretmenler tarafından yazılan kitapların tekrar kontrol edildiğini söyledi.

İncelemelerde sorun çıkan 58 kitapla ilgili Milli Eğitim Genel Müdürlüğü ile Talim ve Terbiye Kurulunun çalışma yaptığını aktaran Erdem, "Çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Kiminin bir sayfasında kiminin bir konusunda kiminin başlığında değişiklikler gerekti." ifadesini kullandı.

"Gizli odalar derslik olacak"

FETÖ'den alınan bin 59 okulun MEB bünyesinde hizmet vermeye başladığını belirten Erdem, şunları kaydetti:

"Devlet okullarımızın kayıtlarında halen kaymalar oluyor. Bunların okullarında 135 bin kendi öğrencileri vardı. Biz bunların hepsini devlet okullarına yerleştirdik. 5 bin askeri okullarda öğrenci vardı bunları da yerleştirdik. Devraldığımız okulların derslik sayıları artacak. Çok alan yapmışlar. Gizli odalar, konferans salonu adı altındaki mekanlar dersliğe çevrilecek. Önümüzdeki günlerde onun net rakamlarını veririz. Milletin emeği milletin gayretiyle yapılan okullar yine milletine döndü çok şükür."

"Öğrenciler daha mutlu"

Okulu değişen öğrencilerden Enes Karaoğlan, eğitimlerini sürdürmelerine olanak sağladığı için yetkililere teşekkür etti.

Yeni okulundaki sosyal ve fiziki imkanların daha iyi olduğunu anlatan Karaoğlan, "Burası çok daha güzel. Spor salonlarımız var. Eski okulumuzda böyle bir imkanımız yoktu. Daha iyi eğitim görüyoruz. O yüzden herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.Kaynak: AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim