Öğretmen Diyarı

Fethiye Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Değerlendirme İptal 2014 MEB Müdür Değerlendirme

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Müdürlerinin Değerlendirmelerine ilişkin süreç takvimi yayınlamış bu takvimde 09.07.2014 ile 14.07.2014 arasında Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce değerlendirilecek okul müdürlerini değerlendirmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü A. USTA, Eğitim Öğretimden Sorumlu Şube Müdürü M. DELİBAŞ ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Şube Müdürü T. ALDEMİR'in isimleri MEBBİS sistemine girilmişken daha sonra takvimin dışına çıkılarak sisteme 17.07.2014 tarihinde, ilçe müdürü H. DOĞAN ile Şube Müdürü N. ŞEN'in isimleri girildiği, zaten ilçe müdürünün(H.DOĞAN) Fethiye'deki görevine 17.07.2014 tarihinde başladığı iddia edilmektedir. Bu durumun doğruluğu halinde Fethiye'de yapılan müdür değerlendirmelerinin geçersiz olması kaçınılmazdır. Çünkü ortada yetki gaspı söz konusudur. Ayrıca bu durum hem idari hem adli soruşturma konusudur. Şöyle ki:

 

 

 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı takvime nasıl uymaz? Bu yetkiyi kendinde nasıl görmektedir? Bakanlık bu durumu fark etmedi ise Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu durumu nasıl fark etmemiştir? Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu durumdan haberdar ise neden bu olaya el koymamıştır?

 

 

 

Hukukta evrakta sahtecilikle eş değer olan bu durumun adli yargıya taşınması halinde ilgililerin görevi kötüye kullanma, evrakta(resmi iş ve işlemlerde) sahtecilik vb. gibi suçlamalarla karşı karşıya kalabileceği bilinmelidir. Ayrıca idari hukuk açısından bu olay; değerlendirmesi 75 puanın altında kalan müdürlerin değerlendirmesini iptal ettirecektir. Anlaşılan o ki Bakanlık her ne kadar süreci iyi takip etmeye çalışsa da taşradaki yöneticilerine söz geçirememiştir. 

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim