Öğretmen Diyarı

Felsefe Grubu Dersleri Zorunlu Yapılmalıdır!!!

\"\"

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA

        Felsefe eğitimi, bütün temel insan haklarının yaşama geçirilmesinin gerekli koşuludur. Çağdaş bir eğitim vermek ve özgür düşünen bireyler yetiştirmek istiyorsak felsefeyi özel bir ilgi alanı olmaktan çıkarmak, eğitimin genelinin bir parçası haline getirmek zorundayız. Felsefe yapabilme olanaklarını genişletmek ve özgür düşünme alışkanlığını edinmenin altyapısını oluşturmak için felsefe eğitimi, ilköğretimden başlayarak, ortaöğretimin sonuna kadar sürdürülmelidir. 

1. Ortaokulda seçmeli olarak okutulan Düşünme Eğitimi ve Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi dersi zorunlu hale getirilip Felsefe Grubu Öğretmenleri tarafından verilmelidir.

2.Sosyoloji, Mantık ve Psikoloji LYS(Lisans Yerleştirme Sınavı)’de çıkmasına rağmen hale seçmeli ders statüsünde bulunmaktadır. Bu derslerin zorunlu hale getirilmelidir. Ayrıca Demokrasi ve İnsan Hakları Dersi ortaöğretimde zorunlu ders statüsüne getirilmelidir.

 

3. Sosyal Bilimler Liseleri gerçek işlevlerini yerine getirebilmeleri için Eğitim Psikolojisi, Eğitim Sosyolojisi, Sosyal Bilimlere Giriş, Sosyal Bilimler ve Sosyal Bilim Çalışmaları dersleri zorunlu hale getirilmelidir.

                                  "FELSEFE GRUBUNUN ÇAĞRISIDIR"

Kime: 
Nabi Avcı 
YUSUF TEKİN 
Milli Eğitim Bakanlığı 
Hamza Aydoğdu 
Felsefe Grubu Dersleri Zorunlu Yapılmalıdır!!!

Saygılarımla, 
[Adın]

 

 

ANKET LİNKİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol