Öğretmen Diyarı

Fatsa’ya yeni anaokulu
DHA
Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin 36'ncı anaokulu, Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde açıldı.

Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde 'Çocuklar Gülsün Diye Derneği' tarafından yapımı tamamlanan Fatsa Yalıköy Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu törenle açıldı. Törene sanatçı Gülben Ergen, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, çocuklar ve aileler katıldı.

Açılış töreni Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu'nun konuşması ile başladı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu yaptığı konuşmasında okul öncesi eğitimin önemine değindi. Açılış töreninde konuşan Gülben Ergen ise "Fatsa ilçemizde 36’ncı okulumuzu açtık. Fatsa'da olmaktan son derece memnunum. 5 yılda derneğimiz 36 okul açtı. Ülkemizin çok hassas zamanlardan geçtiği bir dönemdeyiz. Açılışlarımızı durdurmak, çalışmalarımızı ertelemek yerine inadına daha fazla çalışarak okul öncesi eğitimin önemini vurgulayarak, daha fazla anaokulu açarak asil Türk bayrağının önünde açılışlarımızı yapıyoruz. Anneleri, kadınları yanımıza alarak her şeye ve herkese rağmen, bölünmeden bu topraklarda yaşayacağımızı anlatıyoruz" dedi.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim