Öğretmen Diyarı

Facebook\'ta gönderi düzenleme devri bitiyor!

Otomatik düzeltme Facebook gönderinizi mahvedip canınızı sıkıyorsa artık dert etmeyin. Facebook perşembe günü durum güncellemelerini düzenleyebilme özelliğini duyurdu.

Android Facebook uygulamasının son güncellemesi “gönderi ve yorumları düzenleme ve gönderide yapılan bütün değişiklikleri görme” özelliği getiriyor.

Facebook’un açıklamasına göre, düzenleme özelliği web’de ve Android cihazlarında yarın yerini alacak. Düzenleme özelliği son iOS uygulamasında mevcut değil ancak bir sonraki güncellemede çıkarılması muhtemel. Kullanıcılar bir gönderinin sağ üst köşesindeki aşağı oka tıkladıklarında  ”Gönderiyi Düzenle” seçeneğini görecekler.

Gönderileri düzenlemek aslında Facebook için potansiyel bir risk. Neden mi? Çünkü suistimale fazlasıyla açık. Örneğin bir kullanıcı “Kim dondurmayı seviyor?” yazıp yüzlerce beğeni ile onaylayıcı yorum alabilir ve daha sonra gönderiyi düzenleyip “Kim birkaç kedi öldürmek ister?” şekline dönüştürebilir.

Facebook olası süistimalleri etraflıca düşünmüş olacak ki kullanıcıların değişen gönderileri görmesine izin vererek riski minimuma indirmiş. Kulağa mantıklı geliyor. Böylece kötü niyetle düzenlediği gönderiler ile takipçilerini ya da arkadaşlarını yanlış yönlendirmeye çalışan bir kullanıcının foyası meydana çıkacak. Şimdilik her şey yolunda görünse de yeni özelliğin neler getireceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Radikal

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol