Öğretmen Diyarı

Evlilik öncesi çiftler on gün izlenecek

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2012 yılında 123 bin 325 kişi boşanırken 2013 yılında 125 bin 305 çift yollarını ayırdı. Artışın önüne geçmek isteyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın evlilik öncesi eğitime ağırlık vereceği öğrenildi.

EVLİLİK ÖNCESİ ISINMA

Raporda evlilik öncesi eğitime gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmalarının amaçlandığı vurgulandı. Uygulanan bu programda, evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini bilmeleri, onlara evliliğe "İyi bir başlangıç yapabilme" fırsatı vermeye yönelik olduğu aktarıldı.

ZORUNLU EĞİTİM

Bu çalışma kapsamında 10 günlük zorunlu eğitimde uzman bir heyet evlenecek çiftleri gözlemleyecek, onlara çeşitli konularda seminerler verip bire bir görüşmelerde bulunacağı dile getirildi. Eğitimlerde psikolog, sosyolog, doktor, eğitmen, narkotik yetkilisi, akademisyen, müftülük yetkilisi gibi çeşitli mesleklerden temsilcilerin olacağı ifade edildi. Yetkililer, uzman oldukları konularla ilgili evlenecek çiftlere bilgi vererek eşlerin birbirine olan sorumluluklarının hatırlatacağı belirtildi.

FATMA EREN

\"Bugün\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol