Öğretmen Diyarı

Evde yapılabilecek güzellik maskeleri

Dişler
Diş beyazlatama setlerinin pahalılığı ya da vakitsizlikten pek sık uğrayamadığınız diş hekiminiz, beyaz dişlerinizin olmasına engel olmasın. Evde kullandığınız karbonat bu iş için en etkili çözümlerden biri. İster diş macununuzla karıştırıp dişlerinizi fırçalayın, İster dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir fırçaya biraz karbonat döküp fırçalayın. Güzel sonuçlar alacağınıza emin olabilirsiniz.

Yüz Maskesi

Antibakteriyel özelliğe sahip olan bal yüzünüzdeki sivilce ve aknelerden kurtulmanıza yardımcı olur. İçine başka bir şey katmaya gerek kalmadan saf balı yüzünüze sürün ve 10-15 dakika kadar bekletin ve daha sonra ılık suyla durulayın. Bal aynı zamanda vücut toksinlerinizi atmanız konusunda da yardımcı olur.

Dudak Maskesi

Daha büyük ve dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudak bakım ürünlerine ve rujlara çok para harcamanıza gerek yok. Mevcut kullandığınız parlatıcılarınızın içine bir damla nane damlatın. Bu dudaklarınızı daha şişkin görünmesini sağlar. Ancak naneye karşı alerjik reaksiyonlar evren bir vücudunuz varsa bu öneriyi uygulamayınız.

Cilt Maskesi

Soğuklardan kuruyan el ve ayaklar için vazelin birebir çözüm. Özellikle yatmadan önce parafin yağ içeren vazelini el ve ayaklarınıza sürüp kalın yün çorap ve eldiven giyin. Sabah kalktığınızda göreceğiniz etkiden çok memnun kalacaksınız. Bu yöntemi bir rutin haline getirmenizde fayda var.

Tırnak Maskesi

Ya zamanla tırnakları sararttığı gerçeği ne olacak? Onun çözümü de kolay. Sararan tırnaklarınızı limon suyuna batırabilirsiniz. Ayrıca limon kabuğu da aynı işlevi görecektir.

Kaynak: http://www.tumkadinlar.com/evde-yapilabilecek-guzellik-maskeleri.html#ixzz3Plj31Il7

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol