Öğretmen Diyarı

Evde eğitim sınıf atlıyor

ELİF ÖZLEM KARATAŞ


Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki özel eğitim gerektiren bireylerden eğitim öğretim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olanlara evde eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı, evde eğitimdeonline sisteme geçmeyi planlıyor. Öğretmenin ve sınıftaki öğrencilerin izni dahilinde sınıfa kurulacakkamera sistemiyle hem öğrencinin sınıf arkadaşlarını görmesi hem de sınıf arkadaşlarınınevde eğitim gören arkadaşlarını görmesi sağlanacak. Sağlık durumunun elvermemesi halinde en az 6 ay okula devam edemeyecek öğrencileri kapsayan evde eğitim sisteminde online eğitimegeçilecek. Bu sayede uygulamaya geçirilecek sistemle birlikte evde eğitim gören öğrencinin sosyal hayattan kopmaması ve sınıfa tekrar dönmesi durumunda okula uyum sağlaması kolaylaştırılacak.


TEDAVİSİZ HASTA OLANLAR


Evde eğitim gören öğrencilerin tedavilerinin en kısa sürede tamamlanıp okula tekrar dönmeleri hedeflense de bazı çocuklar için bu mümkün olmuyor. Bakanlık verilerine göre de hizmetten en çokyararlananlar okula dönme şansı diğerlerine göre daha az görünen cam bebek hastalığı, kas hastalıkları ve lösemi olanlar.

 
\"Yeni
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
AYDIN TURK 2 yıl önce

9 yasında fiziksel engelli oglumuz 3 yildir evden egitim aliyor. Biraz once haberi okudum. Cığlık cığlığa sevindi.Hasretle sistemin hayata geçmesini bekleyecegiz.