Öğretmen Diyarı

Etkinlik Önerisi – “İmdat, Veli Oluyorum” Semineri

Devlet okulu mu, özel okul mu?”, “Okul mu seçmeliyiz, öğretmen mi?”, “Yabancı dile başlamak için en uygun yaş kaç?” Bu ve benzeri onlarca soru çocuğu yeni okula başlayacak anne babaların zihnini kurcalıyor.

Peki, herkes için geçerli olan tek bir doğru var mı? “İmdat, Veli Oluyorum” semineri bu sorulara cevap vermek amacıyala düzenleniyor…

Eğitimpedia kurucusu ve eğitim danışmanı Ali Koç, Küçük Kara Balık Çocukevi tarafından düzenlenen ve 19 Aralık’ta gerçekleştirilecek seminerde anne babalarla buluşuyor. Küçük Kara Balık Çocukevi Müdürü Sibel Özkul, semineri genel olarak eğitim sistemi ile ilgili olarak kafasında soru işareti olan, netleştiremedikleri konular üzerinde daha net fikre ulaşmak isteyen velilere ve öğretmenlere yönelik olarak düzenlediklerini belirtiyor. Okul seçiminin çok önemli bir konu olduğunu ve velilerin kendilerine göre belirli kriterlere göre arayışlara başladığını söyleyen Özkul, şöyle devam ediyor: “Veliler kriterlere göre okul arıyor ama önce o kriterlere bakmak gerekiyor. Okul çocuğun ihtiyacına göre mi yoksa ebeveynin ihtiyacına göre mi aranıyor? Çünkü bazen yanlış yerden bakabiliyoruz.

Kendi kafamızdaki okulu idealize ediyoruz. Oysa okul ararken çocuğa bakmak ve onun ihtiyaçlarına yönelik olarak seçim gerçekleştirmek gerekiyor. Yani hangi okulun çocuğumuz için uygun olduğuna dikkat etmeli. Bunun için de çocuklarımıza yetiştin kaygılarından uzaklaşarak çocuğumuza bakmamız gerek.

Çünkü çocuğumuzun geleceği ile ilgili hayal kuruyoruz ama çocuğumuza bakmayı ihmal ediyoruz.” IMG_9075 Türkiye’nin ilk veli inisiyatifi olarak kurulan, kar amacı gütmeyen ve alternatif eğitim okulu olan Küçük Kara Balık Çocukevi’nin Montessori eğitimini hakkıyla verdiğini ifade eden Özkul, “Veli olmak öğrenilen bir şey.

Çocuk büyürken ve her sene o yaşın velisi olmayı öğreniyoruz” diyerek konuya ilgi duyan herkesi seminere katılmaya davet ediyor. “İmdat, Veli Oluyorum!” Konuşmacı: Eğitimpedia kurucusu ve eğitim danışmanı Ali Koç Yer: Byotell Kozyatağı, İstanbul Tarih: 19 Aralık 2015 Cumartesi Saat: 14.00-16.00 Ücret: 70 lira Kayıt:

kayit@montessori.org.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim