Öğretmen Diyarı

Eskiden Sınavlar Dershane Müfredatına Göreymiş

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Tophanedeki Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki 'Kelamdan Kaleme Büyük Buluşma' adlı sergiyi gezdi.


Gezi esnasında gazetecilere açıklamada bulunan Nabi Avcı, dershanelerin kapatılması sürecinde, okullardaki öğretmenlerin emeklerinin heba edilmeyeceğini ve örtülü dershaneciliğe izin vermeyeceklerini söyledi.


Velilerin ve öğretmenlerin telaş etmemesi gerektiğini belirten Avcı, bu uygulamadaki amacın okulu, öğretmeni ve müfredatı merkeze almak olduğunu, dershane odaklı değil, Meb müfredatı odaklı sınavlar olacağını söyledi.


KPSS soruşturmasıyla ilgili de açıklama yapan Avcı, mahkeme ve yargı süreci boyunca memurlara yönelik bir uygulama yapılmayacağını, süreci bekleyeceklerini söyledi.


Avcı açıklamasının devamında, "Dava bir sonuçlansın. Kimin hangi haksız puanlarla hangi görevlere geldiğinin dökümü çıkar. Eğer haksız bir yerleştire yapıldıysa, ilgili kurum gereğini yapar."


Bakan Avcı, bir gazetecinin bir koleje bakanlık talimatıyla öğrenci alındığı yolundaki sorusunu da, okulların farklı derslerin puan türünü esas alarak öğrenci seçtiklerini, TEOG'taki bu durum nedeniyle veliler de hangi okulun hangi türden puanla alım yaptığı konusunda sorun yaşadığını söyledi.

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim