Öğretmen Diyarı

Eş puanda TEOG kriterleri

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), ‘Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi’nde değişiklik yapıldı. Düzenlemeyle ortaöğretime yerleştirmeye esas puanların eşit olması halinde, Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı esas alınacak.


Eşitliğin sürmesi halinde sırasıyla 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğü, eşitliğin hâlâ devam etmesi durumunda okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı, bunların da eşit olması durumunda ise yaşça küçük olan öğrencinin önceliği dikkate alınacak.


LYS belgeleri internette


1 MİLYON 233 bin 580 aday, 13-14-20 ve 21 Haziran’daki Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) için gün sayarken, ÖSYM dün adayların sınavlara girecekleri bina ve salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. Sınava Giriş Belgeleri’ni internet sitesinde yayınladı. Adaylar, sınava giriş belgelerini başvuru yaptıkları her LYS için ayrı ayrı ÖSYM’nin internet adresinden öğrenebilecek.

Projecilere ek puan yok

DEĞİŞİKLİKLE, proje yarışmalarında dereceye girenlere TEOG sınavlarında yıl sonu başarı puanlarının yüzde 10’una kadar verilen ek puan kalktı. Ek puanlar TÜBİTAK’ın bilim olimpiyatları ve matematik olimpiyat sınavları için geçerli olacak.

 

Kaynak: Anadoluajansı


 

 

Anahtar Kelimeler:
puanda teog kriterleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim