Öğretmen Diyarı

ERDOĞAN: DERSHANELER KAPATILACAK, GERİ ADIM YOK

 

 

Haftasonu AKP'nin geleneksel Kızılcahamam Kampı vardı. Seçim öncesi teşkilatla biraraya gelen Başbakan Erdoğan, belediye başkan adaylarını, kabine revizyonunu ve seçim çalışmalarını değerlendirdi. AKP'nin kampında gündeme gelen konulardan birisi de Dershanelerin kapatılması meselesiydi.

"DERSHANELER KAPATILACAK"

Dershanelerin kapatılması konusunda kararlı olduğunu ortaya koyan Başbakan Erdoğan, milletvekillerinden gelen "Bu konuda çok sayıda tepki ve şikayet alıyoruz" mesajlarını ise "Kimse bunu spekülasyon yapmasın, Bizim derdimiz çocukların eşit yarışması" dedi.

"NİHAİ AMACIMIZ DERSHANELERİ KAPATMAK"

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da "Nihai hedefimiz dershaneleri kapatmak. Bunun için çeşitli modeller üzerinde duruyoruz. Öncelikli olarak özel okula dönüşebilecek dershanelerin bunu yapması sağlanacak.Burada ne öğrenci ne öğretmen kimse mağdur olamayacak" dedi.

Dershaneler kapatılacak bu konuda geri adım yok’

Kızılcahamam kampında yapılan toplantıda dershaneye gitmeden Boğaziçi Üniversitesi’ni kazandığını söyleyen bir kadın kolları üyesinin açıklamasının ardından dershanelerin kapatılması tartışması yapıldı. Bazı milletvekilleri bu konuda çok sayıda tepki ve şikayet aldıklarını belirtirken, bu kararın kamuoyunda “siyasi bir karar” olarak algılandığı ifade edildi. Başbakan Erdoğan’ın bunun üzerine “Bizim derdimiz çocukların eşit yarışması. Bunun tedbirlerini alıyoruz. Kimse bunun spekülasyonunu yapmasın” değerlendirmesi yaptığı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da, dershane sisteminin adaletsizlik yarattığını belirtti:“Nihai hedefimiz dershaneleri kapatmak. Bunun için çeşitli modeller üzerinde duruyoruz. Öncelikli olarak özel okula dönüşebilecek dershanelerin bunu yapması sağlanacak.Burada ne öğrenci ne öğretmen kimse mağdur olamayacak.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim