Öğretmen Diyarı

Eninde sonunda 1709 şube müdürü, aritmetiğe göre yenilenecek !
  Bakanlık kaynaklı bir duyuma göre 1709 MEB Şube Müdürü atamasına genel iptal kararı verilmesinin muhtemel olduğu ve yargı kararları gereği 1709'dan boş kalan yerlere yapılan atamaların da Danıştayın olası kararıyla birlikte iptal edileceği yönündedir.

Danıştay 2 daha geçtiğimiz yıl, bireysel başvurularda 1709'un aritmetiğe göre yenilenmesi kararını vermişti. Danıştay dairelerinin kararlarına itiraz söz konusu değil. Sadece maddi hatalar için yine aynı daireye karar düzeltme hakkı tanınmış.


Yargı reformuyla ilgili Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ iki gün önce açıklama yaptı. Danıştay hakimlerine ellerindeki dosyaları bitirene kadar 2 yıl süre verileceğini söyledi. Akabinde atama yetkisi HSKY verilerek hakimlerin seçileceğini belirtti.

"Bozdağ, İstinaf Mahkemeleri faaliyete geçene kadar Yargıtay ve Danıştayın ellerindeki dosyaları karara bağlamaları için iki yıllık geçiş süresi öngördüklerini bildirdi. Bu sürede daire sayılarının mevcut haliyle devam edeceğine değinen Bozdağ, "Bunlarla ilgili kararı Yargıtay ve Danıştay'ın başkanlık kurulu verecektir. Dosyalar azaldıkça kararları kendileri alacak ama iki yılın sonunda daire sayıları, yeni kanunda belirtilen rakama gelmiş olacak. Üye sayıları için de ayrıca tedrici bir geçişi bu yasada öngördük" ifadesini kullandı."

Kaynak:
http://www.hurriyet.com.tr/bekir-bozdagdan-onemli-aciklama-yuksek-yargida-12-

Anahtar Kelimeler:
Aritmetikşube Müdürü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim