Öğretmen Diyarı

Engelli öğretmen çifte yardım eden otobüs şoförüne plaket verildi
Eğitim-Sen Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Öztürk, Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Müdürlüğü'nde görevli görme engelli öğretmen çift; Mahir ile Nevin Saygı'yı trafiğin yoğun olduğu bir saatte aracını durdurarak yolun karşısına geçmelerine yardımcı olan halk otobüsü sürücüsü Ahmet Asım Baykara'ya teşekkür etti. Öztürk, şöyle dedi:

"Toplumsal duyarlılığın yok olmaya yüz tuttuğu günümüzde şoför kardeşimiz, aracını durdurarak görme engelli öğretmen arkadaşlarımızın yolun karşısına geçmelerine yardımcı olmuştur. Gösterdiği bu insani davranışından dolayı kendisini kutluyor, tüm insanlara örnek olmasını diliyoruz. Umarım toplumumuzda bu gibi insani davranışlar artar ve herkes birbirine yardımcı olur."

Halk otobüsü sürücüsü Baykara da, kendisinin normal bir davranış sergilediğini belirterek, Talas Caddesi üzerindeki Rehberlik ve Araştırma Müdürlüğü önündeki durağa gelince otobüste bulunan görme engelli bir çiftin araçtan indiğini gördüğünü söyledi. Baykara, şöyle devam etti: "Trafik yoğun olduğu için karşıya geçmekte zorlandıklarını gördüm ve hemen otobüsü durdurarak bu çifte karşıya geçmelerinde yardımcı olduktan sonra, tekrar otobüsü hareket ettirip seferimi tamamladım. Biliyorum ki, benim bu yaptığımı bütün şoför arkadaşlarım da yaparlar. Birilerine yardımcı olduğum için gerçekten çok mutluyum."

Doğan Haber Ajansı
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol