Öğretmen Diyarı

En favori çalışan olmanın 7 yolu

Müdürünüzün en favori çalışanı olmak istiyorsanız bu önerilere kulak verin.

 

themuse.com internet sitesinin hazırladığı bu öneriler kariyer hayatınızda en büyük yardımcınız olacak.

 

İşte işyerinizde 1 numaralı çalışan olmanızı sağlayacak öneriler..

 

1.  Müdürünüzü tanıyın

Müdürünüzün çalışma düzenini ve karakterini çözümlemeden onun hayatını kolaylaştırmanız ve favori çalışanı olmanız pek mümkün değil. Oturup sizden ne istediğini düşünün. Sizden mail atmanızı mı istiyor yoksa kapısını çalmanızı ve bizzat iletmenizi mi? İşin her aşamasında bilgi geçmenizi mi tercih eder yoksa iş bittiğinde halletmiş bir şekilde karşısına geçmenizi mi? Bu ve benzeri soruların cevapları doğrultusunda davranışlarını düzenleyin.

 

2. Müdürünüzün hedeflerini bilin

Çalışan olarak sadece kendi hedeflerinize odaklanmak gibi bir hata yapmayın. Müdürünüzün hedeflerini de bilirseniz o yönde çalışmalarınızı yoğunlaştırabilir ve gözüne girebilirsiniz.

 

3. Sürprizlerden kaçının

Müdürünüze asla sürpriz yapmayın. Sürprizden kastımız elbette hediye almak, doğum günü partisi düzenlemek vs değil :) Bir müşterinin bütçeyi geri çekeceğini hissediyorsanız hemen bilgi vermeniz önemlidir. Olumsuz bir durum gerçekleştiğinde " Ben hissetmiştim ama söylemek istemedim" demek sizin ileri görüşlü olduğunuzu değil risk yönetimini başaramadığınızı gösterir.

 

4. Müdürünüz size bakıcılık yapmaz

Hastalık gibi durumlarda sağlık sigortası vs konularla uğraşırken müdürünüzün her adımda size yol göstermesini beklemeyin. İnsan Kaynakları ihtiyacınız olan bilgileri sunmak için hazır duruyor. Kendi işinizi kendiniz halledin ki özgüveni yüksek ve iş halledebilen bir karaktere sahip olduğunuz anlaşılsın.

 

5. Teslim gününü geçirmeyin

Size verilen görevleri teslim ederken 1 saat bile olsa geçirmemeye çalışın. Hatta mümkünse bir müddet erken  teslim etmeye çalışın.

 

6. Çözümle gidin sorunla değil

Müdürünüzün kapısını sorunlarla çalmayı alışkanlık haline getirmeyin. Her zaman çözüm odaklı olun.

 

7. Söylediğinizi yapın, yaptığınızı söyleyin

Sözünüzün eri olun. Gereksiz sorumluluklar almanıza gerek yok. Yapamayacağınız şeylerin sözünü vermeyin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim