Öğretmen Diyarı

En düşük memur maaşı ne kadar olacak?

Temmuz ayından geçerli olarak memur maaşlarına, 2013 ilk 6 aylık enflasyon oranının %3’ten fazla çıkacak kısmı kadar rakamın %3’lük maaş zammına ilave edilmesi suretiyle bulunacak oranda zam yapılacak. Önümüzdeki hafta içinde açıklanacak enflasyon rakamlarıyla, memur maaş zammı da netlik kazanacak.

Öte yandan, son beş aylık enflasyon rakamları ve son 10 yılın haziran ayı enflasyon rakamları göz önünde bulundurulduğunda, enflasyon nedeniyle memura yansıyabilecek zammın yok denecek düzeyde olması bekleniyor.  Konuya ilişkin haberimiz için tıklayınız…

Enflasyon farkı zammı olmayacağını varsaydığımızda, 1 Temmuz 2013 tarihinden geçerli olarak memur maaşlarına %3 zam yapılmış olacak.

En düşük memur maaşı ne kadar olur?

En düşük memurun;

-Yardımcı Hizmetler Sınıfında Hizmetli kadrosunda görev yapan lise mezunu personel olduğunu,

-13 üncü derecenin 3’üncü derecesinde bulunduğunu,

-Bekar ve çocuksuz olduğunu

varsayarak yaptığımız hesaplamaya göre, söz konusu personel 15 Temmuz 2013 tarihinde aylık net 1.629,00 TL. ücret alacak.

Resmi açıklamalar nasıl?

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK 2012 yılının Aralık ayında yaptığı açıklamada, en düşük memur maaşının 2012 Aralık ayı itibariyle 1.758.-TL olduğunu açıklamıştı.

Resmi açıklamalarda en düşük memur aylığı olarak ifade edilmekle birlikte, bu rakamlar gerçekte en düşük memur maaşını yansıtmamaktadır. 2012 yılı için hayal edilen en düşük memur maaşı seviyesine ancak 2015 yılında ulaşılacağı tahmin ediliyor

Memurunyeri.com

mebpersoneli.com.tr


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim