Öğretmen Diyarı

En çok atama bu kurumlara yapıldı

22 Temmuz 2014 Salı günü Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrif ettiği iftar yemeğinde Terörle Mücadele Kanunu kapsamında şehit ve gazi yakını olan 3527 kişinin Devlet Personel Başkanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarına atama kuraları noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.

Atamalar istihdam hakkı sahiplerinin ilk il tercihleri dikkate alınarak yapılmıştır. 3527 istihdam hakkı sahibinden 1905 kişi memur, 1499 kişi hizmetli ve 123 kişi de işçi olarak kamu kurum ve kuruluşlarına atanmıştır. Atananların 2335 ‘i erkek, 1192 ‘si ise kadındır.

İstihdam edilen 3527 kişi, kendi illerinde boş bulunan memur ve hizmetli kadrolarına ağırlıklı olarak yerleştirilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı’na daha çok atama yapılmıştır. Belediyelere de işçi statüsünde atamalar yapılmıştır.

DPB’den Bilgilendirme Duyurusu!

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanun kapsamında, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakledilmek üzere Başkanlığımıza bildirilen (3527) istihdam hakkı sahibinin 22/07/2014 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle atama kuraları yapılmış olup kamu kurum ve kuruluşlarına Başkanlığımızca atama teklif yazıları gönderilmiştir.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

memuruz.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim